+48 887 220 007

Szukaj

Go Hearts 2011

Był to wyjątkowy weekend z naszymi małymi podopiecznymi, ich rodzinami oraz specjalistami, którzy poświęcili nam swój wolny czas.

Piątkowe popołudnie dzieci spędziły na zajęciach praktycznych z zakresu metod wspomagania rozwoju prowadzonych przez panią mgr Magdalenę Wójcik oraz brały udział w eksperymentach chemicznych w mobilnym laboratorium prowadzonym przez pana Roberta Przybylskiego.

W tym samym czasie pani dr Izabela Kucharczyk prowadziła warsztat psychologiczny dla stale powiększającej się grupy GUCH, czyli młodzieży i młodych dorosłych z wrodzonymi wadami serca oraz dla rodziców chorych dzieci. Rodzice mieli również możliwość wysłuchać wykładu mgr Magdaleny Wójcik oraz wziąć udział w zajęciach z cyklu Szkoła dla rodziców prowadzonych przez panią mgr Jolantę Dauksza.

Do dyspozycji wspaniałych gości była bawialnia, w której pod bacznym okiem naszych wolontariuszy odbywały się zajęcia integracyjne. Malowanie twarzy, tańce i tworzenie biżuterii to tylko nieliczne zajęciach w których uczestniczyły dzieci. Po wielkim wieczornym grillowaniu miała miejsce integracja, tym razem nieco starszych uczestników spotkania.

Sobotni poranek dla niektórych rozpoczął się bardzo wcześnie – nie zdążyli bowiem położyć się spać. Plan był jednak napięty, więc po mocnym espresso uczestnicy rozpoczęli zajęcia. W godzinach przedpołudniowych odbywała się kontynuacja zajęć z zakresu metod wspomagania rozwoju dla dzieci, warsztatu psychologicznego dla młodzieży i GUCH oraz rodziców a także ciąg dalszy zajęć Szkoły dla rodziców. Zainteresowani mogli wziąć również udział w ćwiczeniach z zakresu pierwszej pomocy, zobaczyć i nauczyć się jak prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz obsłużyć automatyczny defibrylator zewnętrzny.

Po obiedzie rodzice mogli uczestniczyć w wykładach lekarzy opiekujących się ich dziećmi, Pani dr Katarzyna Januszewska przybliżyła temat zaburzeń rytmu serca i przewodnictwa u dzieci wraz z możliwościami leczenia, Pan Profesor Edward Malec wygłosił wykład na temat wad zastawkowych oraz możliwości ich leczenia operacyjnego.

W tym samym czasie dzieci brały udział w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach – pieczenie i dekorowanie pierników, tworzenie papierowych kwiatów oraz garncarstwo przyniosły wiele radości.

Po wspólnej kolacji nadszedł czas na chwile wzruszenia, dzieci zatańczyły specjalnie dla Pana Profesora i Pani Doktor przygotowany wcześniej układ choreograficzny, były podziękowania i upominki dla specjalistów – przygotowane wcześniej przez dzieci podczas popołudniowych warsztatów plastycznych oraz upominki dla dzieci od Fundacji. Po długim, pełnym wrażeń dniu dzieci szczęśliwe poszły spać, rodzice natomiast mieli chwilę na wspomnienia i wymianę doświadczeń.

Niedzielny poranek to już niestety czas rozstania, pożegnaliśmy wspaniałych gości i każdy wyruszył w soją drogę do domu.

Mamy nadzieję, że za rok znów będziecie z nami, dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i do zobaczenia!

Jednocześnie informujemy, że w roku 2012 Fundacja Cor Infantis planuje zorganizować pilotażowy obóz letni dla dzieci i młodzieży z wadami serca w wieku 10 - 18 lat. Więcej informacji już wkrótce, tymczasem prosimy o kontakt mailowy rodziców potencjalnie zainteresowanych udziałem swoich dzieci w tym projekcie. Ilość miejsc będzie ściśle ograniczona.